T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Cevap: Üniversitemizde 2014-2015 eğitim yılında bazı birimler ve programlarda Türk Dili I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Temel Bilgi Teknolojileri dersleri Uzaktan eğitim yoluyla verilmesi kararlaştırılmıştır. Uzaktan Eğitim Yoluyla verilecek birim, program ve dersin sorumlu oldu Öğretim elemanı listelerine web sitemizden Programlarımı menüsünün altından Ortak Dersler alt menüsüne tıkladığınız da karşınıza gelen sayfadan ayrıntılı bilgi için oradaki dersin ayrıntılarını açarak öğrenebilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile alacağınız dersler öğretim elemanı sorumluluğundadır. Merkezimiz, eğitimlerin hazırlanıp sunulduğu aracı birim olarak hizmet vermektedir. Ders ile ilgili konuları dersin sorumlusu öğretim elemanı ile konuşulması gerekmektedir. Her türlü sistem ile ilgili sorunlarınız iletişim kısmı veya uzem@klu.edu.tr mail atabilirsiniz.

Cevap: Sistemden derslere ulaşmak için Kullanıcı adı ve şifrenizi girmelisiniz. Sisteme tanımlı olan Kullanıcı adı Öğrenci numaranız, Şifre ise TC kimlik numaranız olarak belirlenmiştir. Sistemde giriş ekranındaki şifremi unuttum kısmından bu sorunu çözebilirsiniz.

Dersin devam zorunluluğu öğretim elemanının sorumluluğunda ve tasarrufunda olup öğretim elemanının isteği ile sisteme giriş-çıkış ve ders izlenme durumları merkezimizce kendisine verilmektedir.

Ders materyallerine erişebilmek için sahip olunması gereken bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır.

Cevap: Bütün çevirim içi derslerimizi sorunsuz izleyebilmek için Internet Explorer 7.0 veya üstü yada Firefox’un 3.0 veya üst versiyonlarını kullanmanız tavsiye edilmektedir. Internet bağlantı hızınızın da 1 Mb ve üstü olması tavsiye edilmektedir.

Cevap: Web-browser’da Flash player 10.0 ve üstü yüklü olmalıdır.

Cevap: Pek çok yetişkin öğrenci için örgün ya da çevirim içi eğitim arasında karar vermek zor olabilir. Uzaktan eğitimin sizin için doğru karar olup olmadığına aşağıdaki soruları kendinize sorarak karar verebilirsiniz: o Disiplinliyim ve kendi kendimi motive edebiliyorum. o İnterneti rahatlıkla kullanabiliyorum ve maillerimi kontrol ediyorum. o Geleneksel sınıf ortamına gelecek vaktim yok. o Yaşadığım şehirde almak istediğim eğitimi veren kurumu yok. o İstediğim program uzaktan eğitimle ya da çevirim içi eğitimle verilmektedir. o Uzaktan eğitimin avantajlarına ilgi duyuyorum.

Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.